Aktivitetskalender - 2018/2019

13/08:    Generalforsamling – kl 19.30 (adresse udmeldes snarest her på siden)

20/08:     Efterrsturnering: 1. Runde (Bemærk start kl 19.00!) 

27/08:     Efterrsturnering: 2. runde

03/09:     Efterrsturnering: 3. runde

10/09:         Udsatte partier

17/09:         Efterrsturnering: 4. runde

24/09:     Efterrsturnering: 5. runde

01/10:         Efterrsturnering: 6. runde

08/10:         Udsatte partier

15/10:         Efterårsferie - lukket

22/10:         Efterrsturnering: 7. Runde

29/10:         Holdskak 1. runde (hjemme mod Solrød 1)

05/11:         Klubmesterskab 1. runde

12/11:         Klubmesterskab 2. runde

19/11:         Klubmesterskab 3. runde

20/11:         Holdskak 2. runde (ude mod Roskilde 2)

26/11:         Klubmesterskab udsatte partier

03/12:     Klubmesterskab 4. runde

10/12:         Holdskak 3. runde (ude mod Sjælsø 1)

17/12:         Juleafslutning (kl. 18.30 - se indbydelse i Springeren nr. 3)

07/01:         Klubmesterskab 5. runde

14/01:         Holdskak 4. runde (hjemme mod Gribskov 1)

21/01:         Klubmesterskab 6. runde

28/01:        Klubmesterskab udsatte partier

30/01:        Holdskak 5. runde (ude mod Frederiksværk 1)

04/02:        Klubmesterskab 7. runde

11/02:        Vinterferie - lukket

18/02:        Klubmesterskab 8. runde

25/02:        Holdskak 6. runde (hjemme mod Nordkalotten 2)

04/03:        Klubmesterskab 9. runde

11/03:        Klubmesterskab udsatte partier (alternativt spillelokale på EG)

14/03:        Holdskak 7. runde (ude mod Allerød 3; bemærk spilles i Græsted)

18/03:        Klubmesterskab udsatte partier

25/03:        Klubmesterskab 10. runde

01/04:        Forårsturnering 1. runde

08/04:        Forårsturnering 2. runde

15/04:        Påskeferie - lukket

22/04:        Påskeferie - lukket

29/04:        Forårsturnering 3. runde

06/05:        Forårsturnering 4. runde

13/05:        Forårsturnering - udsatte partier

20/05:        Forårsturnering 5. runde

Sæson slut